Pravidla - Moravská liga TFA - ke stažení

MORAVSKÁ LIGA TFA 2017 - PRAVIDLA

V roce 2017 proběhne první ročník tzv. Moravské ligy TFA (převážně na okr. Blansko + Brno-Venkov a Svitavy). Jedná se o pohárovou soutěž, která reaguje na stále větší oblibu a zájem o TFA, kdy v našem regionu je tato nová hasičská disciplína velmi oblíbená bohužel podobná forma jí doposud chyběla. Ročník 2017 bude složen z 5 závodů a to:

22.4.2017 – TFA Trpín

13.5.2017 – TFA Olešnice

8.7.2017 – TFA Sebranice

19.8.2017 – TFA Velatice (okr. Brno – Venkov)

2.9.2017 – TFA Doubravice nad Svitavou.

Pro započítání do celkového pořadí poháru musí závodník absolvovat všech pět závodů, závody jsou rovnoměrně rozděleny do celé sezóny, takže s tím by neměl být problém.

KATEGORIE:

Soutěžit se bude ve dnes už běžných třech kategorií, a to jsou muži do 35 let, muži nad 35 let a ženy bez rozdílu věků. Spodní věková hranice je 15 let, závodníci mladší 18 let musí mít písemné svolení od rodičů a v lepším případě, aby byli rodiče přítomni. V případě že závodník během letošního roku dosáhne věku 35 let, bude určující věk u prvního závodu, pokud bude mít v první závodě stále ještě 34 let soutěží celou sezonu v kategorii do 35 let.

TRAŤ:

Každý pořadatel si trať sestavuje sám dle svých nápadů a možností. V rámci ligy se nebude nic sjednocovat a každý závod bude svým způsobem unikátní. Všichni pořadatelé už minimálně jednu soutěž pořádali a v letošním roce by měli být tratě obdobné. S tímto souvisí i to, že pořadatelé jednotlivých závodů si sami určují i pravidla, takže co může v jednom závodě být povoleno, to může být jinde zakázáno.

BODOVÁNÍ:

Bodovat se bude jednoduchým způsobem, každému pořadí připadne určitý počet bodů. Vítěz dostane 100 b., do pátého místa je to vždy o 5 bodů méně, do 10 o dva body méně a od jedenáctého místa výše klesá počet bodů po jednom bodě. To znamená, že třetí v pořadí dostane 90 bodů, šestý bude mít 78 bodů a jedenáctý 69 bodů. V případě stejného počtu bodů u závodníků bude rozhodovat větší počet vítězství, respektive lepší umístění.

V posledním závodě se sečtou výsledky ze všech závodů a společně s vyhlášením posledního závodu se vyhlásí i nejlepší tři v rámci Ligy, a to v každé kategorii. Nejlepší tři ve všech kategoriích obdrží poháry a věcné ceny.

Moravská liga zatím není pod záštitou žádné organizace a jedná se pouze o projekt pěti výše uvedených sborů. Pokud se vše letos osvědčí není problém do budoucna přibrat další soutěže, ale za splnění určitých podmínek, jako je zavedená soutěž (žádný první ročník, rozumná vzdálenost, aby byly všechny soutěže dostupné a chuť pořadatelů spolupracovat a podílet se na tomto začínajícím projektu).

Dále bychom v rámci Moravské ligy chtěli zpropagovat a veřejnosti přiblížit dárcovství kostní dřeně, je to věc, která jednomu z našich kamarádů a spolupořadatelů zachránila život a v tom počtu lidí který se kolem TFA pohybuje, věříme že se nový dárci najdou v hojném množství.