Hasičské zápolení na velatické návsi

V neděli 2. září se uskutečnil už třetí ročník hasičské soutěže O putovní pohár starosty SDH Velatice, na který se sjely šestičlenné týmy požárních sborů z celého okolí, aby poměřily svoje síly v nyní už tradičně netradičním závodě.

Trasa závodu a úkoly přichystané na závodníky zůstaly stejné jako v loňském roce, tedy objetí kapličky, odstranění překážky, která stojí v cestě požárnímu vozidlu, napuštění nádrže s vodou, natažení vedení z hadic a konečné sestřelení barelů, které znamená zastavení stopek, v pokud možno co nejrychlejším čase.

Letos poprvé neobhájila první místa družstva z Velatic, a to ani v kategorii mužů, ani v kategorii žen. V mužské kategorii získal první místo a putovní pohár starosty SDH Velatice pana Katolického z jeho rukou přebral sbor dobrovolných hasičů z Tvarožné a v ženské kategorii s nejlepším časem skončily na prvním místě ženy z Přísnotic. Muži z Velatic obsadili 3. a 7. místo a ženy 2. a 3. místo. Další umístění si můžete prohlédnout v tabulce níže.

Na závěr soutěže měli diváci i účastníci závodu příležitost shlédnout ve světové premiéře kuriózní, nesoutěžní jízdu zbrusu nového vozidla velatických hasičů – vozu značky Trabant v hasičských barvách (dříve jste jej mohli vidět jako vozidlo VB na ostatkách předminulý rok) s posádkou vybavenou téměř historickým náčiním a oblečením a pokus o provedení útoku s požární stříkačkou PS 8, který se sice stoprocentně nevydařil, ale i velkou snahu diváci ocenili aplausem.

Velké poděkování patří všem sponzorům, díky kterým mohli obdržet účastníci hodnotné ceny, soutěžícím hasičským sborům za účast, organizátorům akce za to, že se mohla uskutečnit a proběhla bez problémů i všem divákům, kteří přišli podpořit svoje favority a pobavit se.

                                                                                                                                                                 Za SDH Velatice

                                                                                                                                                              Veronika Košinová

 

Sponzoři soutěže

Obec Velatice

Strojní zámečnictví Ivo Macháček

Pavel Hlučka

Jiří Žitný

Truhlářství Jiří Kříž

Stolařství Zdeněk Severa

Pekařství Makovec

Zakovo Lubomír Zahradník

Kovošrot Kovalovice Miloš Ftačník

Hitachi Centrum Bohumil Svoboda

Požární Bezpečnost www.po-bp.cz

Vlastimír Katolický

DĚKUJEME

Výsledky

Pořadí Družstvo žen Výsledný čas
1. Přísnotice "Horalky" 2:07:41
2. Velatice "Tety" 2:10:22
3. Velatice "Vdolky" 2:13:44
  Družstvo mužů  
1. Tvarožná "Nadrženci" 1:57:84
2. Kovalovice 1:59:22
3. Velatice "A" 2:02:38
4. Tvarožná "Prasosport" 2:13:87
5. Habrovany "Princezny" 2:23:97
6. Přísnotice 2:38:22
7. Velatice "Páni" 2:39:18