SOUČASNÉ SLOŽENÍ ZÁSAHOVÉ JEDNOTKY

Zásahová jednotka - Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce (JSDH) je zařazena v plošném pokrytí JPO V a v programu First responder pro výjezdy s AED. V jednotce je velitel, 2 velitelé družstev, 4 strojníci a 5 hasičů. Jednotka zasahuje v obci i blízkém okolí, vyjímkou nebyla v minulosti pomoc nejvíce zasaženým obcím při povodních. Ve výbavě jednotky je CAS15 2200/100 M2R - MAN, AED - automatizovaný externí defibrilátor, kalové čerpadlo Heron, ponorné kalové čerpadlo, elektorcentrála Heron s příslušenstvím, plovoucí sací koš, motorová pila Jonsered, přenosné vysílačky Motorola. Jako osobní výstroj používáme třívrstvé zásahové obleky GoodPro FireHorse a FireRex, a přilby Gallet. Průměrná doba výjezdu naší jednotky od vyhlášení poplachu je 5 minut.

Současné složení JSDH Velatice

Jméno a příjmení